Kontakt

BMS Center Kamil Lipiński

ul. adm. J. Unruga 73

81- 153 GDYNIA

 

+48 796 172 215 | info@akmewiz.pl

 


!

Działamy na rynku automatyki HVAC i BMS od 5 lat!

Wdrażamy systemy automatyki wentylacji (HVAC) oraz automatyki budynków i inteligentnych domów (BMS) w oparciu o otwarte protokoły komunikacyjne (LonWorks, Modbus, KNX).
Często spotykamy się z sytuacją, w której inwestora odstrasza cena kompletnego systemu i mimo, że widzi potrzebę monitoringu swoich instalacji, nie jest w stanie zrealizować tego zadania.

Monitoring mediów przez BMSMy wierzymy, że system BMS nie musi być drogi i trudny do wdrożenia, że można go rozwijać w miarę potrzeb, rozbudowywać w oparciu o otwarte protokoły komunikacyjne i dochodzić do kompletnego rozwiązania stopniowo. Dlatego proponujemy rozwiązanie dla tych, którzy chcą zyskać możliwości sterowania i wizualizacji swoich instalacji w rozsądnej cenie, jednocześnie nie zamykając sobie drogi do późniejszej rozbudowy systemu.
To dla nich przygotowaliśmy usługę AKMEwiz dostarczającą funkcjonalność AST (Alarming Scheduling Trending czyli Alarmowanie, Kalendarz i Rejestracje) w najprostszy z możliwych sposobów, z wykorzystaniem lokalnej sieci komputerowej, typowej przeglądarki, bez instalowania dodatkowego oprogramowania! Prościej się nie da!

Jak robimy mikro BMS?

Korzystając ze sprzętowych webserwerów można zbudować system BMS praktycznie dowolnej instalacji, bez serwerów, drogiego oprogramowania, licencji czy limitów ilości punktów. Odpowiednio oprogramowując takie karty tworzymy rozproszony system sterowania, w którym użytkownik bezwiednie przełącza się pomiędzy urządzeniami.
Wykorzystując firmową sieć LAN można uzyskać dostęp do danych poprzez zwykłą przeglądarkę internetową, a po odpowiedniej konfiguracji także poprzez Internetu.
A jeżeli korzyści z naszego systemu przekonają Cię, że warto zainwestować dodatkowe środki w klasyczny BMS z łatwością zintegrujesz instalację AKMEwiz z nowym systemem.

Centrala wentylacyjna w BMS

Czy są jakieś ograniczenia?

Wizualizacją możemy objąć dowolne urządzenie z komunikacją Modbus RTU (np. liczniki, elektryczne, analizatory sieci elektrycznej, UPSy, agregaty wody lodowej, centrale wentylacyjne), dowolne inne instalacje sterowane sterownikami Carel oraz dowolne sygnały analogowe i cyfrowe.
Dla tych dla których to za mało zaproponujemy inne rozwiązanie. Ograniczeniem jest tylko Twoja wyobraźnia!

Nasze systemy wizualizacji i BMS działają m.in na obiektach:

  • Olivia Bussiness Center – Gdańsk,
  • Centrum Dystrybucyjne Jeronimo Martins – Koszalin,
  • Biurowiec Park Konstruktorów – Gdynia,
  • Instytut Ocenologii PAN – Sopot,
  • Hotel St. Bruno – Giżycko,
  • Wyższa Szkoła Policji – Szczytno,
  • Szkoła 'Pozytywne Inicjatywy’ – Gdańsk,
  • Zakłady Polryb – Koszalin,
  • Grupa Pelion – Łódź.

Odwiedź nasze serwisy:

akme-system.pl – strona firmowa

Masz pytania czy pomysły? Jesteś zainteresowany?

Zadzwoń lub napisz do nas – chętnie porozmawiamy o rozwiązaniu dla Ciebie!

Napisz do nas!

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości